Hemen Başvur

Aile Dizimi Eğitimi Fiyatları

Aile Dizimi Eğitimi Fiyatları

Aile dizimi eğitimi fiyatları hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmamakla beraber SEM Akademi internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Aile Dizimi Yararları Nelerdir?

Aile dizimi seanslarının asıl hedefi, kişinin kendi hayatında ve aile hayatında yaşadığı kötü durumlarla yüzleşmektir. Aynı zamanda aile bireyleri arasında kabullenme, saygı ve sevgi akışını yeniden sağlamaktır. Bireyler hayatlarına, aile ve atalarında getirdikleri genetik ve ruhsal miras ile gelmektedirler. Sürekli bir şekilde tekrarlayan parasızlık, borç, duygusal ilişki kuramama sorunu, aldatma – aldatılma, depresyon ve fiziksel rahatsızlıklar gibi problemlerin altında ruhsal miras nedeni yatmaktadır. Bu süreçte kişi, kişiye ait olmayan ve aile büyüklerinden aldığı yükleri de temsil etmektedir.

Aile Dizimi Terapisinin Farkları Nelerdir?

Aile dizimi terapisini diğer terapilerden ayıran en önemli faktör, kişiyi içsel faktörlerine yoğunlaştırırken dışsal faktör olarak adlandırılan aile dinamiklerinin de işin içine girmesi ile belirli olan bir oluşum üzerinden değerlendirmesi olarak bilinmektedir. Aile dizimi terapisine göre ailede yaşanan kayıplar, önceden aile bireylerinden birinin tacize uğraması ve doğal afetler sonucu travma oluşumu gibi olayların çocuğa aktarılarak çocuğun hayatında bir şekillendirici etki oluşturması savunulur. Bunun yanı sıra ise aile bireyleri çocuk yetiştirirken ebeveynler arası rol çatışması, çocuğu yok sayma, çocuğun anne – babası rolüne geçmek zorunda kalması, anne – baba ayrılığı gibi durumlar da kişinin hayatını şekillendiren nedenler arasında görülür. Aile dizimi eğitimi fiyatları hakkında bilgi alarak bu eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.