Hemen Başvur

Miksoloji Eğitimi

Miksoloji Eğitimi Nedir?

Miksoloji eğitimi, alkollü ya da alkolsüz içkilerin hazırlanması, yeni tariflerin keşfedilmesi ve karıştırılması sanatının konu olduğu eğitimdir. Miksoloji, damak ve göze hitap etme sanatı olarak bilinir. Miksoloji eğitimi almak için SEM Akademi internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Barmen ve Miksolog Arasında Hangi Farklar Vardır?

Barmenlik ve miksoloji, birbirlerine yakın anlamlı ifadelerdir. Barmenlik iş tanımı, barda içki hazırlama ve servis etme gibi görevleri olan kimselerdir. Miksolog ise karışık ve uyumlu içecekler hazırlama sanatını yapan kişi olarak bilinir. Barmen ve miksolog arasındaki farklar ise şu şekilde verilmiştir:

·         Barmen, bir kokteylde hangi malzemelerin kullanılıp kullanılmadığını bilir fakat miksolog kokteylin neden o malzemelerden hazırlandığını da bilmektedir.

·         Miksologlar, kendi kokteyllerini geliştirir.

·         Barmen, kokteyl hazırlamak için klasik kokteyl malzemelerini kullanırken miksolog ise daha farklı karışımlar yapar. Bu yüzden de daha komplike malzemelere ihtiyaç duyar.

Miksolog Nasıl Olunmaktadır?

Miksolog olabilmek için miksoloji eğitimi alınması gerekmektedir. Bu eğitim karışık ve emek isteyen bir süreçten ibarettir. Fakat miksolog olmak için yalnıza eğitim yetmez çünkü miksologluk, büyük emek isteyen, yaratıcı olunması gereken ve iyi bir damak tadına sahip olunması gereken bir iş koludur. İçki çeşitliliğinin çok fazla olması, her içkinin servis edileceği bardağın farklı olması ve içkinin uyum içerisinde olması gibi konulardan dolayı çalışılması gereken bir iştir.

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.