Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun Terapisi Eğitimi

Çocukların kendisini en iyi şekilde ifade etmesinin yolu oyun oynamak olarak biliniyor. Bu yüzden de uzmanlar, oyun terapisi eğitimi verilerek çocukların gelişimlerinin doğru bir şekilde tamamlanacağını savunuyor. Duygusal bütünlüğün sağlanması için verilen oyun terapisi eğitimi, kelimeler yerine oyuncakların kullanılmasını sağlıyor. Yetişkinlerin terapi randevuları gibi, çocukların da oyuncaklarla kendilerini en iyi şekilde anlatmaları gerekiyor.

Oyun Terapisinin Faydaları

Oyun terapisi eğitimi, çocukların duygusal deneyimleri için en iyi şekilde verilen yöntem oluyor. Çünkü sosyal beceriler artıyor ve zihinsel – fiziksel gelişmeler sağlanıyor. Çocuklar, oyun terapisi eğitimi sayesinde, sorumlulukların çok daha iyi bir noktaya geldiğini gösteriyor.

Oyun Terapisinin Süresi

Çocuklara uygulanan terapi süreleri, çocukların kişisel özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Çocukların yaşadıkları travmalar ve kırgınlıklar, oyun terapisinin gelişimi açısından bir başlangıç noktası oluyor. Genel olarak belirlenen oyun terapileri seansları 45 dakika ile sınırlandırılıyor. Seansların uzama veya kısalma süresi, çocukların kendilerini geliştirmeleri ile değişiklik gösteriyor. Çocuklara önerilen oyun terapisi eğitimi süresi ise 12 seans ile sınırlandırılıyor.