Hemen Başvur

Spiritüel Danışman Nasıl Olunur?

Spiritüel Danışman Nasıl Olunur?

Spiritüel danışman olmak için spiritüel danışmanlık dersleri alarak sertifika sahibi olunmalıdır. Yalnızca sertifika sahibi olmak yetmezken kişinin kendisini alanı üzerinden geliştirmesi gerekmektedir.

Spiritüel Danışmanlık İş Tanımı Nedir?

Spiritüel danışmanlık, diğer koçluk sistemlerinde farklı olmakla beraber danışanın arzu ettiği başarı, mutluluk, huzur, para, sağlığa ulaşması ve negatif enerjilerden arınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda spiritüel danışmanlık hizmetlerinin diğer hedefleri şu şekilde verilmiştir:

·         Kişinin yalnıza dünyevi değil, ruhsal hayatta da amacına uygun bir şekilde seçimler yapması sağlanır.

·         Spiritüel danışmanlık hizmetlerinde kişinin hayatında arzuladıklarına sahip olduğunda geriye dönüp bakarak pişmanlık duymamasını sağlamak da iş tanımı içerisinde yer alır.

·         Tam hissetme, bütünlük ve şükür kavramlarını kişinin hayatına entegre etmesi sağlanır.

·         Eğitimi alan bireylerin kendi yaşamında her alanı ile uyum sağlaması, başka insanlar ile empati kurabilme ve hayatın nereye götüreceğini içsel ve dışsal gözlemler yaparak anlama yeteneği katmayı amaçlamaktadır.

·         Hayatı ve kişinin kendisini anlamak, kişinin kendi yaşamında ya da başkalarının yaşamında farklar yaratmak sağlanmaktadır.

·         Yaşamda kaliteli ve etkili çözümlere ulaşmak, yaşamı öğrenmek, tecrübe etmek, hayattaki sonsuz seçeneklerin farkına varmak, yaşamda olmayı iyilik ve güzellik ile geçirmeyi sağlar.

Spiritüel Danışman Nedir?

Spiritüel danışman yaşamın koçu haline gelen ve danışanlara aldığı eğitimler sonucu koçluk yapabilen profesyonellere, ruhsal açıdan ilerlemeleri için rehberlik eden bir çalışma koludur.

 

 

 

 

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.