Hemen Başvur

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüz yogası çeşitli egzersizlerin yüz kasları için özelleştirilmiş hali olarak karşımıza çıkar. Belirli sayıda tekrarlarla yapılan yüz yogası hareketleri, yüzün farklı bölgeleri içindir. Yüz yogası, farklı yüz bölgeleri için kısım kısım yapılan egzersizler bütünüdür.

Yüz Yogası Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz yogasının yapım aşamaları şu şekildedir:

·         Alındaki ince çizgi ve kırışıklıklar: İki elinizi yumruk yaparak orta parmak eklemlerinizi alnınızın orta kısmına yerleştirin. Orta derece basınç uygulaması yaparak alnın her iki tarafından doğru nazik bir şekilde yumruklarınızı kaydırın.

·         Kaz ayakları: İki elinizin işaret ve orta parmakları ile “v” işareti yapın. Ardından orta parmaklarınızı kaşlarınızın iç kenarı kısmına ve işaret parmaklarınızı da kaşlarınızın dış kenarına koyun.

·         Ağız ve dudak köşeleri: Oturup başınızı geriye eğin. Dudaklarınızı sıkı bir şekilde büzerek ileriye ittirin ve 10 saniye o pozisyonda kalın.

·         Göz altı torbaları: Avuç içlerini yüzünüzün yan kısımlarına, yüzük parmaklarınızı da kaşlarınızın uç kısmına koyun. Cildinizi, elleriniz ile gererek hafif bir baskı uygulayın.

·         Boyun ve çene sarkması: Boynun gergin durması için başınızı geriye yatırın. Alt dudağınızı şişirin. Parmaklarınızı boynunuzun her iki kısmına yerleştirin ve yumuşak hareketlere köprücük kemiğinize doğru indirin.

Yüz Yogası Faydaları Nelerdir?

Yüz yogasının yararları şu şekildedir:

·         Yüzünüzün kan dolaşımını arttırır.

·         Maliyetlidir.

·         Pratiktir.

·         Cilt altı hücrelerini yeniler.

·         Yüzün incelmesine katkı sağlar.

·         Yüz yogası ile kırışıklıklar ve sarkmaları yok eder.

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.