Resim

Eğitim Özeti

Çocukları enerjik, neşeli hallerinin sürdürülebilmesi, özgüven ve sorumluluk gibi duyguların geliştirilmesi için çocuk yogası oldukça faydalıdır. Çocuk yogası uzmanlığı eğitimi ile çocuklara, yoga eğitimi verebilirsiniz. Çocuklarla vakit geçirmek ve onlara faydalı olmak isteyen herkes, E-SEM Akademi tarafından düzenlenen bu eğitime hemen kaydolabilir.

17
TOPLAM MODÜL
50
SAATLİK EĞİTİM
Uluslararası Akredite Sertifikalı
Üniversite onaylı Sertifika
Canlı Yayınlar
E-devlet

Çocuk Yogası Uzmanlığı Eğitimi Nedir?


Çocuk yogası uzmanlığı eğitimi kapsamında çocuk yogasının tüm incelikleri, kursiyerlerimize anlatılır. Uzmanlık eğitiminde çocuklar için doğru nefes alma teknikleri öğretilir. Çocuklara uyarlanan yoga hareketleri sayesinde vücut esnekliği sağlanır. Enerjiyi doğru kullanma ve sürdürebilme becerileri de geliştirilir.

 

Yoga, çocukların kaslarını güçlendirirken yaratıcılıklarını da geliştirir. Konsantrasyonu artıran çalışmalar sayesinde çocukların okuldaki başarısı artar. Çocuklara yaptırılan grup çalışmaları, vaktin hem çocuklar hem de eğitici açısından daha eğlenceli geçmesini sağlar. Çocuk yogası uzmanlığı eğitimi ile yoga; oyunlar, hikâyeler eşliğinde yapılır. İşi uzmanından öğrenmek ve dört dörtlük bir uzman olmak için E-SEM Akademi ile yola çıkabilirsiniz.

Çocuk Yogası Uzmanlığı Eğitimi Faydaları Nelerdir?


Çocuk yogası uzmanlığı eğitimi faydaları arasında en başta belli bir alanda uzmanlaşmak vardır. Yoga ile meşgul olan ya da yogaya ilgi duyan herkes, bu eğitimde yer alabilir. E-SEM Akademi tarafından düzenlenen yoga eğitmenliği eğitimine de katılarak alanınızda daha yetkin olabilirsiniz.

 

Çocuk yogası alanında uzmanlaşarak sadece çocuk gruplarına danışmanlık yapabilirsiniz. Yoganın ruha ve bedene iyi gelen yönlerinden çocukların da istifade etmesi için bu yola çıkabilirsiniz. Çocuklara doğru bir şekilde rehberlik ederek geleceklerine önemli bir yatırım yapmalarını sağlayabilirsiniz.


Çocuk Yogası Uzmanlığı Eğitimi Nerelerde Kullanılır?


Çocuk yogası uzmanlığı eğitiminin kullanımı ile kendi yoga merkezinizi kurabilirsiniz. Yoga seansları düzenleyerek çocuklarla çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Çocuk yogası çalışmaları sırasında, siz de keyifli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz.

 Anaokulu, kreş, ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri dahil çocuklarla çalışan ve çocuklarla çalışmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.


2-17 yaş arası çocuk ve ergen gelişiminin önemli noktaları Her yaş grubunun fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim süreçleri Her yaş grubunun özelliklerine göre ders planı oluşturma Yoga pozlarının (asana) çocuklara ve ergenlere göre uyarlanması Nefes egzersizlerinin çocuklara ve ergenlere göre uyarlanması Çocuklar ve ergenler için meditasyon ve gevşeme teknikleri Çocuk yogası derslerinde kullanılabilecek oyunlar Hikaye oluşturma ve derse adapte etme Yaş gruplarına göre ders temaları oluşturma Çocuk Yogası eğitmeninin çalışma alanları


Eğitmen

Gökşen Akyol Kızılkaya
Çocuk Yogası Eğitmenliği

Hızlı başvuru yapabilirsiniz.
Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.

BENZER EĞİTİMLERİ İNCELE

SEM Akademi Sertifikalı Eğitim sürecinizin
başından sonuna kadar sizinle!
Tamamladığınız eğitimler sonunda alanınızda uzmanlaşmakla birlikte aynı zamanda Uluslararası Eğitim Sertifikasına sahip oluyorsunuz.
...
Yüz Yogası

Her Yaşta Genç Bir Cilt İçin...

...
Yoga Eğitmenliği

''Yoga Gençliğin Kaynağıdır''

...
Hamak Yogası

Dinginliğin En Güzel Hali

SEM Akademi Blog


SEM Akademi;
Bilgiyi kullanmayı değil, paylaşmayı seçtik.
Ramazan Korkmaz . 2022-03-06 21:54:20.070

Yoga Eğitmenliği Kursu

Yoga eğitmeni olabilmek için öncelikle temel yoga derslerinin alınması gerekir. Yoga konusunda ilerleme kaydedip ileri seviyeye geçildikten sonra yoga eğitmenliği kursları alınmalıdır.

Ramazan Korkmaz . 2022-02-04 23:16:21.857

Yoga eğitmenlik Eğitimi

Yoga eğitmenlik eğitimi özellikle son yıllarda ülkemiz vatandaşları tarafından sıklık ile talep edilen eğitimler arasında yer almaktadır. Yoga yapma fikrinin bile kişiyi rahatlattığının fark edilmesinin ardından

Ramazan Korkmaz . 2021-11-04 08:51:15.670

Nlp Nedir Faydaları

NLP ile iş, spor ve sanat gibi pek çok çeşitli alanda başarılı olan insanların düşünme alışkanlıklarını, davranış kalıplarını, düşünce ve inançlarını inceleyip analiz etme uygulaması yapılır. Bu sayede kişinin ihtiyacı olan durumlar su yüzüne çıkmış olur.

Ramazan Korkmaz . 2021-10-29 22:52:15.023

Yoga Eğitmeni Sertifikası

Yoga eğitmeni sertifikası, SEM Akademi internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı başvuru yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek yoga eğitmenliği kurslarımız hakkında bilgi sahibi olabilir, yoga eğitimli

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?