Resim

Eğitim Özeti

Eleştirel düşünme becerisinin çocuklara kazandırılmasının yolu felsefeden geçer. P4C olarak adlandırılan çocuklar için felsefe konusunda eğitim verebilmek için P4C eğitiminde yerinizi hemen alın. Bu eğitim, çocukların hayata bakış açısını tamamen değiştirecek. 

29
TOPLAM MODÜL
100
SAATLİK EĞİTİM
Uluslararası Akredite Sertifikalı
Üniversite onaylı Sertifika
Yüz yüze Eğitim
Canlı Yayınlar
E-devlet

P4C Eğitimi Nedir?


P4C eğitimi, çocuklara bazı becerilerin küçük yaşta kazandırılması maksadı taşır. Çocuklar, eleştirel düşünme becerisi kazanır. Aynı zamanda yaratıcılıkları da eğitim sayesinde gelişir. E-SEM Akademi tarafından düzenlenen bu eğitimde soru sorma sanatının ne olduğu anlatılır. Bunun yanı sıra P4C kavramının ne olduğu ve neleri kapsadığı da işlenir.

 

Eğitim sırasında felsefi soru oluşturma çalışması yapılır. P4C için kullanılacak oyunlardan, kaynaklardan bu eğitim sırasında bahsedilir.


P4C Eğitimi Faydaları Nelerdir?


P4C eğitimi faydaları arasında ilk sırada düşünme becerilerinin gelişmesi yer alır. Özenli, yaratıcı, dayanışmacı düşünme becerileri; eğitim sayesinde gelişir. Çocuklar, sorgulamayı da öğrenir.

 

P4C eğitimine psikologlar katılarak terapilerinde edindikleri bilgileri uygulayabilir. Felsefe mezunları, eğitmenler, yaşam koçları gibi farklı gruplar da bu eğitimde yer alabilir. Bu eğitime katılanlar, çocuklar için faydalı çalışmalar yapabilir.


P4C Eğitimi Nerelerde Kullanılır?


P4C eğitiminin kullanımı ile çocuklara yol göstermek mümkündür. Okullarda, kurslarda seminerler verilebilir. E-SEM Akademi profesyonelliğini yansıtan bu eğitim sayesinde öğretmenler, öğrendikleri teknikleri sınıflarda kullanabilir.

 

Çocukların bulunduğu her ortamda bu eğitimden yararlanılabilir. Çocukların potansiyel düşünme kabiliyetlerinin açığa çıkması için bu eğitimde verilen teknikler kullanılabilir. P4C eğitimi, ebeveynlerin de işini kolaylaştırır. Ebeveynler, bu eğitim sayesinde çocuklarına daha kolay ders çalıştırır ve karşılaştıkları sorunların çözümünde yol gösterici olur.

 

Çocuklara faydalı olmak ve onların hayatlarına olumlu bir katkı sunmak isteyen herkes, bu eğitimde mutlaka yer almalıdır. Eğitim sayesinde kişinin kendi eleştirel düşünme becerilerinin, sorgulama kabiliyetinin artması da mümkündür.  Öncelikle tüm öğretmenler, ebeveynler, anaokulu öğretmenleri, ruh sağlığı uzmanları ve konuya ilgi duyan herkes.


· P4C nedir ne değildir?

· Soru Sorma Sanatı

· Dil ve kavramlar

· P4C yaklaşımı neler içerir?

· Nasıl uygulanır?

· Felsefe nedir? Neden önemlidir?

· P4C’nin 4C’si

· P4C’nin yapısı

· P4C'nin süreçleri

· Felsefi soru oluşturma çalışması nasıl yapılır?Kolaylaştırıcı kimdir?

· Kolaylaştırıcının görevleri

· Kolaylaştırıcının kullandığı teknikler

· Kolaylaştırıcı için ipuçları

· Argüman geliştirme

· Soruşturma öncesi kullanılabilecek oyunlar

· P4C uygulamalarında kullanılacak oyunlar, kaynak önerileri

· P4C örnek uygulama


Eğitmen

Mehmet Fatih Hanoğlu
P4C - Çocuklar İçin Felsefe Eğitmenliği

Hızlı başvuru yapabilirsiniz.
Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.

BENZER EĞİTİMLERİ İNCELE

SEM Akademi Sertifikalı Eğitim sürecinizin
başından sonuna kadar sizinle!
Tamamladığınız eğitimler sonunda alanınızda uzmanlaşmakla birlikte aynı zamanda Uluslararası Eğitim Sertifikasına sahip oluyorsunuz.
...
Masal Terapisi

Açıl Susam Açıl.

...
Oyun Terapisi

Oyuncaklar Çocuğun Kelimeleri, Oyun ise Ne Anlatmak İstediğidir".

...
Sanat Terapisi

Sanat ruhun dışarıya açılan kapısıdır.

SEM Akademi Blog


SEM Akademi;
Bilgiyi kullanmayı değil, paylaşmayı seçtik.
Ramazan Korkmaz . 2022-03-06 21:54:20.070

Yoga Eğitmenliği Kursu

Yoga eğitmeni olabilmek için öncelikle temel yoga derslerinin alınması gerekir. Yoga konusunda ilerleme kaydedip ileri seviyeye geçildikten sonra yoga eğitmenliği kursları alınmalıdır.

Ramazan Korkmaz . 2022-02-04 23:16:21.857

Yoga eğitmenlik Eğitimi

Yoga eğitmenlik eğitimi özellikle son yıllarda ülkemiz vatandaşları tarafından sıklık ile talep edilen eğitimler arasında yer almaktadır. Yoga yapma fikrinin bile kişiyi rahatlattığının fark edilmesinin ardından

Ramazan Korkmaz . 2021-11-04 08:51:15.670

Nlp Nedir Faydaları

NLP ile iş, spor ve sanat gibi pek çok çeşitli alanda başarılı olan insanların düşünme alışkanlıklarını, davranış kalıplarını, düşünce ve inançlarını inceleyip analiz etme uygulaması yapılır. Bu sayede kişinin ihtiyacı olan durumlar su yüzüne çıkmış olur.

Ramazan Korkmaz . 2021-10-29 22:52:15.023

Yoga Eğitmeni Sertifikası

Yoga eğitmeni sertifikası, SEM Akademi internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı başvuru yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek yoga eğitmenliği kurslarımız hakkında bilgi sahibi olabilir, yoga eğitimli

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?